Kirjastoauton talviaikataulu

16.8. 2021 – 3.6.2022

  • 11.45–12.25     Länsi-Lopen koulu
    12.35–12.45     Leppäniementie 11
    12.50–13.00     Kaustantie/Kalliomäentie
    13.15–13.35      Vojakkala, ent. kauppa
    13.50–14.10     Räyskälän kauppa
    14.55–15.05     Rautakoskentie 879
    15.10–15.20     Rautakoskentie 1233
    15.30–15.40     Rautakoskentie/Lounalampi
    15.50–16.00     Pilpala, ent. kauppa
    16.10–16.20     Hautahuhdantie 539
    17.00–18.00     Läyliäinen, Sale

  • 10.10–10.25     Sajatie 387
    10.35–10.50   Kalevantie 149
    11.30–12.50   Kytäjän koulu
    13.25–13.40   Hyvinkääntie/Patojantie
    13.55–14.05   Briskin autokorjaamo
    14.10–14.25   Aallon kauppa
    15.10–15.30   Läyliäisten Päiväkoti Pellava
    15.45–15.55   Sajatie/Mustajoentie
    16.00–16.15   Sajaniemi, ent. Leinon kauppa

  • 10.00–10.25     Päiväkoti Sirkus (Ratatie/Suppatie)
    10.35–11.15     Launosten koulu
    11.30–11.50     Kormun koulu
    11.55–12.10     Herajoentie/Lopen kt
    13.00–13.30     Läyliäinen, Sale

  • 9.30–11.00     Läyliäisten koulu
    11.45–12.15     Pilpalan koulu
    12.25–12.35     Hunsalantie/Portaankorvankuja
    12.50–13.00     Pilpalantie/Kalamajantie
    14.10–14.20     Ourajoentie/Rengontie
    14.30–14.40     Rengontie/Topenontie
    14.50–15.00     Räyskälän kantatie/Korkeamäentausta
    15.10–15.20     Räyskälän kantatie 1942
    15.30–15.40     Vojakkala, ent. kauppa

  • 11.55–12.20     Joentaan koulu
    12.40–12.50     Nyynäistentie/Alitalontie
    13.35–13.45     Launonen, huoltoasema Teboil
    14.00–14.15     Koukkulantie 199
    14.30–14.50     Launonen, Ratatie/Suppatie
    15.00–15.15     Launonen, Åvikintie/Tornitie
    15.20–15.45     Launonen, baari

Kirjastoauto / Risto Pääkkönen