Kirkonkylän yhteinen kokoontumispaikka on Kohtaamispaikka Lopen Koppa

13.10.2022 Kohtaamispaikka

Kunnantalolla sijaitsevan kohtaamispaikan avajaiset ja avoimet ovet pidettiin 3.10.2022. Tilaisuudessa kerättiin tilalle nimiehdotuksia. Nimikilpailun voitti Marianne Hakalan ehdotus Lopen kohtaamispaikka Koppa.

Kirkonkylän Kohtaamispaikka Koppa on avoinna kaikille loppilaisille yhdistyksille ja toimijoille kokousten ja erilaisten tilaisuuksien järjestämiseen.  Tilassa toimii tiistaisin klo 13.30 – 16.30 nuorille aikuisille suunnattu palvelu- ja kohtaamispaikka Ohjaamo Riihimäen Seutu. Kopassa on myös Mannerheimin Lastensuojeluliiton Lopen yhdistyksen ja Lopen 4h-yhdistyksen toimintaa. Kopassa toimiva MLL:n perhekahvila kaipaa uusia ohjaajia jotta kerhotoiminta saisi jatkoa myös kirkonkylällä.

Sisäänkäynti Koppaan löytyy kunnantalon S-Marketin puoleisesta päädystä (Yhdystie 5).  Tilan varaukset tehdään sähköpostitse mia.aalto@loppi.fi.